מי אנחנו

הפסיכולוגים עמית וולק ויונתן רייפן יסדו את יוזמת מרחבים בשנת 2007. מטרתם היתה להעניק טיפול פסיכולוגי גם במשברים נפשיים קשים, במרחבי החיים של המטופלים. 

בשנת 2009 היוזמה הפכה למרכז ייחודי שממוקם בבנימינה, ומעניק טיפולים למגוון רחב של מטופלות ומטופלים בקליניקה, וגם בבית בטווח שבין חיפה לתל-אביב. אנחנו פועלים בגישת SAT - Systemic Analytic Therapy. גישה זו, אשר פותחה על ידי הפסיכולוגים המייסדים, משלבת בין שני רעיונות חשובים בפסיכולוגיה, הגישה המערכתית והגישה האנליטית-דינאמית. הגישה המערכתית מתייחסת לסביבה ולמציאות החיים של המטופל. בתוך כך נכללים קשרים משפחתיים וחברתיים, שיוך תרבותי, עבודה או בית-ספר, מצב סוציו-אקונומי ועוד. הגישה האנליטית-דינאמית מתייחסת יותר לעולם הפנימי, לשאיפות, לחוויות, לרגשות, למחשבות, לחלומות ולדפוסים שהתפתחו לאורך השנים. שילוב הגישות הללו מאפשר לנו ללוות את מטופלינו בדרכם, ולסייע להם בפיתוח גמישות אישיותית, בשיפור היכולת ליצור ולשמר קשרים בין אישיים קרובים וכן בפיתוח היכולת לשחק וליהנות מהחיים. 

המטפלות והמטפלים שלנו הם אנשים מיוחדים חמים ונעימים, רגישים ומקצועיים, עם ראש פתוח וחשיבה יצירתית. הצוות שלנו נמצא בתהליך מתמיד של התפתחות מקצועית ואישית דרך למידה, דיון והדרכה. כל טיפול נמצא תחת הדרכה של מטפל או מטפלת בכירים. יש לנו מחויבות גבוהה לתת טיפול טוב וליצור שינוי, ואנחנו מוכנים ומעוניינים לפגוש את הקשיים העמוקים של מטופלינו ושל עצמינו. אנחנו עובדים גם עם מצבי משבר קשים ויודעים היטב את החשיבות של אמונה בשינוי. 

 

לאורך שנות פעילותנו מצאנו שגישתנו הטיפולית היא טובה ומועילה לטיפול הן במשברים נפשיים קשים מאוד, והן עבור מטופלים שחווים קושי בתחום ממוקד יותר או פשוט מעוניינים בהתפתחות אישית דרך טיפול פסיכולוגי.     

 

טיפולים במשברים קשים כוללים לרוב צוות של מטפלים, משלבים טיפול פרטני עם טיפול משפחתי, ולעתים קרובות נערכים בבית המשפחה ובמרחבי החיים של המטופל. ההגעה של צוות המטפלים המיומן שלנו, באופן קבוע ואינטנסיבי, לבתי המטופלים, מאפשרת לנו להתקרב לבן המשפחה הנתון במשבר, וגם לגייס את כל המשפחה כשותפים הן בקושי והן בפתרון. הטיפול הפרטני מאפשר ליצור קשר קרוב ובלתי אמצעי עם בן המשפחה אשר נתון במצוקה, על מנת להקנות לו מרחב רגשי ותחושת ביטחון וכך לעזור לו להתמודד עם הקשיים. במקביל, הטיפול המשפחתי עוזר לבני המשפחה להקשיב, להבין ולספק ביטחון ואהבה אחד לשני. הניסיון שצברנו מראה שבדרך פעולה זו ניתן לעורר שינוי תוך חודשים בודדים, גם במקרים של משברים קשים ועמוקים ביותר.

 

אנו מקפידים על ניהול רשומה רפואית, כמתחייב בחוק, מקפידים על האתיקה המקצועית ושומרים על סודיות רפואית.

 

אנחנו מוכרים ומשתפים פעולה עם משרד הביטחון, לשכות רווחה, קיבוצים, מחלקות חינוך ובתי ספר.