צוות המרכז

יובל שכנאי – מנהל מרכז מרחבים ומלווה טיפולי

יובל שכנאי הוא בוגר תואר שני בפסיכולוגיה קלינית ומתמחה במרפאת הילדים והנוער בבית החולים הפסיכיאטרי 'גהה'. ליובל ניסיון בטיפול ובהדרכת הורים במקרים נפשיים משבריים במבוגרים ומתבגרים. בעבר עבד במחלקה פסיכיאטרית סגורה למבוגרים וכן במרפאה להדרכת הורים בשיטת ההתנגדות הלא אלימה. יובל עובד בגישה פסיכודינאמית ומדגיש מימדים רב-תרבותיים, פילוסופיים ורוחניים.

עינת מלמזדה - מנהלת אדמינסטרטיבית

עינת היא המנהלת האדמיניסטרטיבית של מרכז מרחבים ושותפה בהנהלת המרכז. היא בוגרת לימודי תעודה בתחום המלונאות ובעלת ניסיון בתחום זה. עינת רכשה גם הכשרה מקצועית במכון היצוא של ישראל במסגרת עבודתה בסחר חוץ בחברת ספנות בינלאומית. תחביביה הם רכיבה על אופניים, סקי וטיולים בחיק הטבע .  

יונתן רייפן - פסיכולוג ראשי, מטפל בכיר ומדריך

יונתן פסיכולוג קליני ומטפל גוף נפש, ממייסדי מרכז ׳מרחבים׳, מפתח שיטת SAT ביחד עם הפסיכולוג עמית וולק. שיטה זו מהווה את הבסיס התיאורטי לעבודה במרכז ׳מרחבים׳. את השכלתו רכש יונתן באוניברסיטה העיברית בירושלים, באוניברסיטת תל אביב ובאוניברסיטת אינדיאנה שבפנסילבניה ארה״ב. לאורך השנים צבר יונתן נסיון רב בטיפול במיקרים מגוונים במסגרת גופים שונים כגון משרד הביטחון, שירותי הרווחה, השירות הפסיכולוגי החינוכי, פנימיות שיקומיות, טיפוליות ופוסט אישפוזיות ומוסדות פסיכואטרים.

 

״חיה את חייך באופן שבו תרצה שילדיך יחיו את שלהם״ מייקל לוין

עמית וולק - מטפל בכיר ומדריך

עמית וולק ממייסדי מרכז "מרחבים" לטיפול פסיכולוגי. מפתח שיטת SAT ביחד עם הפסיכולוג יונתן רייפן. שיטה זו מהווה את הבסיס התיאורטי לעבודה במרכז 'מרחבים'.  עמית בעל תואר מוסמך בפסיכולוגיה קלינית מטעם אוניברסיטת תל-אביב ובנוסף הינו מדריך מוסמך בפסיכותרפיה. את תהליך ההתמחות עבר במחלקה שיקומית בביה"ח ע"ש אברבנאל בבת ים ובתחנה הפסיכולוגית בקיבוץ גבעת חיים איחוד. עמית הינו חבר הנהלה בתחנה הפסיכולוגית בקיבוץ גבעת חיים שם ייסד את תחום הטיפול הקבוצתי ומנחה קבוצות טיפוליות לילדים. בנוסף, עמית מדריך צוותים פסיכולוגים ומלמד סמינר רב שנתי בנושא טיפול מערכתי. 

​נורית זהבי - חברת הנהלה, מטפלת ומדריכה

נורית בעלת ניסיון רב בעבודה במצבי משבר וטיפול באוכלוסיות במצבי קצה (התמכרויות, אסירים משוחררים, פוסט טראומה מורכבת ועוד). היא עבדה במעון לנערות בסיכון, שם היתה חלק מהצוות המנהל, טיפלה בנערות ובמישפחותיהן וכן הדריכה את אנשי הצוות. נורית עבדה במרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית, הנחתה קבוצות וקורסי הכשרה למתנדבות. את השכלתה רכשה באוניברסיטה העברית בירושלים ובאוניברסיטת בר אילן. כיום עובדת כמטפלת במרכז 'מרחבים' ובקליניקה פרטית.

 

"תן לשינוי לצמוח, אל תפחד מהפחד... הפחד הוא שער".

שחר קרוק - מטפלת

שחר, עובדת סוציאלית קלינית, בעלת ניסיון בעבודה עם אנשים המתמודדים עם בעיות נפשיות וכן עם ילדים ונוער. עבדה במסגרות שיקומיות ובמסגרות חוץ ביתיות כגון אומנה ופנימייה. עסקה בליווי משפחות, משפחתונים, טיפול בילדים ונוער, הדרכת צוות, הדרכת הורים והעברת קבוצות טיפוליות. בעלת ניסיון בהדרכת צוותים. 

כיום עובדת כמטפלת רגשית במסגרת פרוייקט "מל"א" (מרחב לימודי אחר) בבתי ספר בטירת הכרמל, עוסקת בטיפול בילדים ונוער, הדרכת הורים והנחיית קבוצות. את השכלתה רכשה באוניברסיטת חיפה ואוניברסיטת באר שבע.

מרב קיפניס יפת - מטפלת

מרב היא עובדת סוציאלית קלינית ומטפלת משפחתית. עובדת עם אנשים במצבי קושי ומצוקה מזה 11 שנים. מרב רכשה את השכלתה באוניברסיטת חיפה, במסלול קליני לטיפול בילדים ונוער באוניברסיטת תל אביב ובמכון " בראשית" בתכנית ללימודי טיפול זוגי ומשפחתי. למרב ניסיון רב בטיפול במשפחות במצבי משבר במסגרת פנימיה ומרכז חירום לילדים. ובהמשך בטיפול פרטני, זוגי ומשפחתי במשפחות מורכבות עם ילדים בגיל הרך במסגרת מרכזים טיפוליים בקהילה בחדרה ובאור עקיבא. כמו כן עובדת עם משפחות לילדים בעלי צרכים מיוחדים. מחזיקה בראיה טיפולית מערכתית אשר באה לידי ביטוי גם בעבודה כיועצת לבתי ספר בתחום העבודה עם ילדים בסיכון ומשפחותיהם. 

הילה בוארון - מלווה טיפולית

הילה היא מטפלת בתנועה, בעלת תואר שני בטיפול בהבעה ויצירה בשלוחת Lesley University בישראל. הילה צברה ניסיון בעבודה עם אוכלוסיות שונות (אנשים המתמודדים עם בעיות נפשיות, ילדים ומתבגרים המוגדרים על הרצף האוטיסטי ובוגרים בעלי עיכוב התפתחותי שכלי) ועבדה במסגרות חינוך פורמליות ובלתי פורמליות ובהוסטל. מעבירה קבוצות תנועה לילדים והוריהם וחוקרת בהתמדה את הקשר הפשוט והמורכב שבין הגוף לנפש ובין אדם לאדם.

ערן צח - מלווה טיפולי

ערן בוגר תואר ראשון מטעם האוניברסיטה העברית, וכיום סטודנט לתואר מוסמך בעבודה סוציאלית קלינית באוניברסיטת בר אילן. ערן מנוסה בעבודה טיפולית עם צעירים המתמודדים עם קשיים רגשיים, תפקודיים וסביבתיים, במסגרת פנימיות פוסט-אשפוזיות וכן, במסגרת מערכי סיוע במרחבי החיים לצעירים במצבי סיכון. בנוסף, צבר ניסיון בעבודה טיפולית במסגרת בית חולים לבריאות הנפש ובמרכז לטיפול באלימות במשפחה.