טיפול קבוצתי


כל אחד מאיתנו נולד לתוך קבוצה - משפחה, וגדל בתוך וביחס לקבוצות למשל: קבוצת בני גיל, משפחה רחבה, חברים ומקום עבודה. לאורך כל חיינו אנו שואפים להיות מעורבים, ולקבל הכרה חיובית מאחרים.

לעתים, אנו יכולים למצוא את עצמנו מחוץ למעגל חברתי. בזמן כזה מתעוררות בנו תחושות כמו חוסר משמעות, חוסר אונים, כעסים ובדידות. במצבים כאלו אנו נוטים להסתגר או להגיב בתוקפנות, תגובות המעצימות על פי רוב את תחושת חוסר השייכות החברתית והחשדנות ביחס לאחר.

הטיפול הקבוצתי ב'מרחבים' מאפשר התנסות במרחב מוגן בו אנו יכולים לחוות ולפתח הבנה לגבי דפוסי התקשורת הבין אישיות שאנו יוצרים, ברכישת בטחון עצמי ושיפור מיומנויות חברתיות.

הקבוצה הטיפולית מאפשרת מרחב חדש בו תוכלו להעמיק את ההבנה על האופן בו אתם יוצרים קשר ומתנהלים בחברה ומכאן גם להתאים את אופן התגובה, להיות מעורבים באופן אחר ולנהל את קישריכם החברתיים והאישיים בצורה מספקת.

הטיפול הקבוצתי מאפשר לכם לקיים עם הקבוצה יחסים שדומים באופיים ליחסים המוכרים מחייכם האישיים כמו משפחה, זוגיות, חברים, עבודה וכד', במהלך הטיפול הקבוצתי אנו נתקלים בתגובות המוכרות לנו. בעזרת תיווך וקבלה מצד המטפלים ומשתתפי הקבוצה הנוספים ניתן לעבד את החוויות שמתעוררות, להבין את הגורמים המשפיעים על אופן התגובות ולהתנסות בתגובות אחרות המותאמות יותר לצרכיכם האישיים.

רשומות מולצות
רשומות אחרונות
ארכיון