טיפול פסכולוגי


פסיכולוגיה היא שם כולל לגישות שונות של טיפול, שמטרת כולן היא לאפשר התפתחות, מודעות עצמית, ועזרה בהתמודדות עם קשיים רגשיים או עם מצבי משבר בחיים.

מתי כדאי לפנות לטיפול פסיכולוגי?

זוהי החלטה מאוד אישית, ותלויה בסיבת הפנייה. לעתים, בעקבות משבר או שינוי גדול בחיים כמו אובדן בן משפחה, פיטורין, לידה ועוד, הקרקע המוכרת נשמטת מתחת לרגלים. אנו עשויים להרגיש שאין במה להיאחז, וכי אנו זקוקים לעזרתו של אחר. במקרים אחרים הפנייה תיעשה מתוך רצון להכיר את עצמי, כדי להבין מה בחיי טוב לי, ומה הייתי רוצה לשנות ולאן כדאי לי לשאוף ולהתפתח. בעיות נוספות בתחום הנפשי מהוות גם הן סיבה לפנייה כמו מאניה דיפרסיה, הפרעות אכילה, דיכאון, חרדה, טראומה, משברים נפשיים ועוד.

המשותף לכל אלה הוא שישנם רגעים שקשה מאוד (וגם חבל) לעשות זאת לבד. כל אחד מאיתנו "חי בסרט" שלו ולכל אחד יש את סיפור החיים שלו, את הדמויות המרכזיות שעיצבו את חייו, את הדרמות, ההתרגשויות, הסכנות והפחדים שליוו אותו. פעמים רבות אנשים חשים שאין ביכולתם לשנות את ה"סרט" שלהם, שיש תפקידים שלא יוכלו לצאת מהם, שהם נתקעו בטרגדיה, או בסרט אימה, או שנמאסה עליהם הקומדיה הרומנטית ומתאים להם סרט יותר מעמיק.

ההסכמה לספר את הסיפור שלך למישהו אחר, למטפל, כבר מאפשרת משהו אחר מהרגיל, התבוננות מכבדת ושונה בחיים שלך. להשמיע את הסיפור שלך נותן לנו הזדמנות לגלות בתוכו יחד את החלקים שאולי התקשית לראות. את הכוחות, את המקומות בהם עשית הכי טוב שיכולת, את הדמויות שאפילו לא שמת לב כמה הן עדיין משפיעות ואולי כבר אפשר להשתחרר מהשפעתן. מתוך דאגה כנה, וליווי קרוב בדרך הזו לגילוי הסיפור שלך, יכול לצמוח חופש אישי גדול יותר. אנו מאמינים ביכולת של כל אדם להגדיל את תחושת החופש וההשפעה שלו על חייו. ההתרה של כל מיני קשרים וחלקים סבוכים בחיים מאפשרת לשנות את היחסים כאן ועכשיו עם בני המשפחה שלנו, עם בני הזוג, עם חברים וחברים לעבודה.

ההזמנה בתוך הטיפול לקשר אישי מסוג אחר, קשר תומך, מבין וארוך טווח, מאפשר לעתים קרובות ריפוי של חוויות מקשרים קודמים, והזדמנות ללמוד שאפשר גם אחרת, שאת ה"סרט" המוכר אפשר לשנות, והבחירה איך לשנות אותו היא גם בידי.

רשומות מולצות
רשומות אחרונות
ארכיון