הדרכת הורים

הורות הינה אתגר מהמשמעותים והגדולים שהחיים מציבים לנו, אולם איש אינו מכין אותנו להתמודדות עם הקשיים שההורות מביאה. לצד סיפוק והנאה כל הורה חש לעיתים תסכול ועייפות מול ילדיו, אך במקרים מסויימים תחושות אלו הופכות לשיגרה. הורים רבים מוצאים את עצמם מותשים בעקבות מאבקים יום יומיים עם ילדם. הקושי בהתמודדות עם הילד יכול להופיע מול נושאים בוערים כמו אלימות או סיכון עצמי, ומול נושאים שבשיגרה כמו  השכמה בבוקר והכנת מטלות לבית הספר. כך או כך, התמודדויות אלו מביאות עמן תחושת בלבול, חוסר אונים וכישלון.

 

במרכז מרחבים התפיסה היא כי הטיפול בילד נעשה בתוך מעגלי החיים בהם הוא נמצא – ביה"ס או הגן, הבית והמשפחה. כיוון שההורה הוא הדמות המשמעותית  ביותר בחייו של הילד, הוא הסוכן העיקרי לשינוי. לכן שינוי בקשר בין ההורה לילד יביא גם לשינוי בשאר מעגלי החיים שלו. כך לדוגמא אנו נוכחים לא פעם שכאשר מתמעטים הקונפליקטים בין ההורים לילד, מתמעטים גם החיכוכים בין הילד לצוות בית הספר.

 

מטרתה של הדרכת ההורים היא לסייע להורה לפעול באופן המיטבי והיעיל ביותר מול התלבטויות, קשיים ומצבי משבר עם בנו או בתו. הדגש הוא על עצירת מעגלים של כעס ומאבק  בין ההורה לילד בכדי לחזק את ההורה בהתמודדויות אלו, ולסייע לו לסמן את הדרך עבורו ועבור הילד. אנו רואים בהורים הבוחרים להגיע לייעוץ את האומץ, הנכונות לשינוי והדאגה לילדהם. הורים המודעים לכך שקושי מתמיד לא יפתר מאליו ופונים לייעוץ, מגלים אחריות הורית ומקדמים שינוי.

 

בתפיסת העבודה שלנו וע"פ ניסיונו בהדרכה נכונה ניתן לראות תוצאות במקביל ובמהלך תהליך הטיפול. במרכז מרחבים תפגשו אנשי מקצוע מנוסים שילוו אתכם בדרך לשינוי, וביחד אתכם יבחנו דרכי פעולה ופתרונות אפשריים על סמך נסיונם ונסיונכם. כל ילד הוא עולם שלם, וכל ילד זקוק להורה שיוכל לסייע לו ולהגן עליו. הגעה להדרכה תסייע לכם לצבור כוחות ובטחון ולשפר את המצב עבור ילדכם ועבור עצמכם.