1/4

בשנת 2007 הקמנו, הפסיכולוגים עמית וולק ויונתן רייפן, את מרכז מרחבים, על מנת לספק טיפול פסיכולוגי אינטנסיבי עבור משפחות במשבר. מתוך אמונה שהמשבר יכול להוות גם הזדמנות לצמיחה ולחיזוק הקשרים בין בני המשפחה, נבנית יחד אתכם סביבה תומכת המבוססת על כוחותיה וייחודה של משפחתכם. הטיפול במרכז מהווה בין השאר גם חלופה לאשפוז, אך בשונה מרוב החלופות, משלב טיפול במרחבי החיים הטבעיים (כגון בית המשפחה), יחד עם טיפול בקליניקה. 

הצוות המטפל הינו רב מקצועי, ולכל משפחה מותאמת תוכנית ייחודית, שלרוב כוללת מפגשים עם אנשי צוות שונים במהלך השבוע. הטיפול מתנהל בגישת SAT - Systemic Analytic Therapy (גישה דינאמית אנליטית - מערכתית) אשר פותחה במסגרת עבודתנו במרכז. הגישה משלבת בין עיסוק בתכנים תוך נפשיים (חלומות, מחשבות, רגשות וחוויות בהווה ובעבר), לבין מעורבות אקטיבית בתחומי החיים בהם יש צורך בתמיכה (כגון הדרכה לצוות בי"ס, תקשורת עם מערכות בריאות הנפש, שילוב בקהילה וכן הלאה).

ההגעה של צוות המטפלים המיומן שלנו, באופן קבוע ואינטנסיבי, לבתי המטופלים, מאפשרת לנו להתקרב לבן המשפחה הנתון במשבר, וגם לגייס את כל המשפחה כשותפים הן בקושי והן בפתרון. המלווים הטיפוליים שלנו יוצרים קשר קרוב ובלתי אמצעי עם בן המשפחה אשר נתון במצוקה, על מנת להקנות לו מרחב רגשי ותחושת ביטחון וכך לעזור לו להתמודד עם הקשיים. במקביל, המטפלים המשפחתיים שלנו פוגשים את בני המשפחה, כדי לעזור להם להקשיב, להבין ולספק ביטחון ואהבה אחד לשני. הניסיון שצברנו מראה שבדרך פעולה זו ניתן לעורר שינוי תוך חודשים בודדים, גם במקרים של משברים קשים וארוכים ביותר.

הקליניקה שלנו ממוקמת בבנימינה, אך צוות המטפלים מגיע לבתי מטופלים במרחב שבין חיפה בצפון למודיעין במרכז. במרחבים שמים דגש מרכזי על למידה והתפתחות מקצועית של חברי הצוות, דרך קיום מפגשי צוות ללמידה, דיון והדרכה. אנחנו מוכרים ומשתפים פעולה עם משרד הביטחון, לשכות רווחה, קיבוצים, מחלקות חינוך ובתי ספר, ומקפידים על ניהול רשומה רפואית, כמתחייב בחוק, מקיימים את האתיקה המקצועית, ושומרים על סודיות רפואית.

נשמח לעמוד לרשותכם, הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר ולקבוע פגישת הכרות.