צוות המרכז

יונתן רייפן - פסיכולוג קליני מומחה ומנחה קבוצות מוסמך

יונתן מנהל וממייסדי מרכז ׳מרחבים׳ בעל נסיון טיפולי עשיר של כ 15 שנים כפסיכולוג. מפתח שיטת SAT ביחד עם הפסיכולוג עמית וולק. שיטה זו מהווה את הבסיס  התיאורטי לעבודה במרכז ׳מרחבים׳. את השכלתו רכש יונתן באוניברסיטה העיברית בירושלים, באוניברסיטת תל אביב ובאוניברסיטת אינדיאנה שבפנסילבניה ארה״ב. לאורך השנים צבר יונתן נסיון רב בטיפול במיקרים מגוונים במסגרת גופים שונים כגון משרד הביטחון, שירותי הרווחה, השירות הפסיכולוגי החינוכי, פנימיות שיקומיות, טיפוליות ופוסט אישפוזיות ומוסדות פסיכואטרים.

 

״חיה את חייך באופן שבו תרצה שילדיך יחיו את שלהם״ מייקל לוין

עמית וולק - פסיכולוג קליני מדריך

עמית וולק פסיכולוג ראשי וממייסדי מרכז "מרחבים" לטיפול פסיכולוגי. מפתח שיטת SAT ביחד עם הפסיכולוג יונתן רייפן. שיטה זו מהווה את הבסיס התיאורטי לעבודה במרכז 'מרחבים'.  עמית בעל תואר מוסמך בפסיכולוגיה קלינית מטעם אוניברסיטת תל-אביב ובנוסף הינו מדריך מוסמך בפסיכותרפיה. את תהליך ההתמחות עבר במחלקה שיקומית בביה"ח ע"ש אברבנאל בבת ים ובתחנה הפסיכולוגית בקיבוץ גבעת חיים איחוד. עמית הינו חבר הנהלה בתחנה הפסיכולוגית בקיבוץ גבעת חיים שם ייסד את תחום הטיפול הקבוצתי ומנחה קבוצות טיפוליות לילדים. בנוסף, עמית מדריך צוותים פסיכולוגים ומלמד סמינר רב שנתי בנושא טיפול מערכתי. 

עינת שוורצמן - מנהלת אדמינסטרטיבית

עינת שורצמן היא המנהלת האדמיניסטרטיבית של חברת מרחבים ושותפה בכירה בהנהלת המרכז. בשלוש השנים האחרונות הקימה ומאז מנהלת את מערך השיווק, תהליכי הקליטה והטיפול במשפחות ומטופלים, גיוס המשאבים הנדרשים לתפעול המרכז, ותיאום מול רשויות ומשרדי הממשלה. עינת מנהלת מזה 15 שנה תחומי תפעול שונים, הן בחברות מסחריות בישראל והן בחברת תעופה בחו"ל.  

עינת היא בעלת תואר ראשון במדעי הרוח ובעלת ידע נרחב בתפעול מערכי שרות ומערכות מידע.

מרגרט (מגי) מודלינגר - פסיכולוגית חינוכית בכירה

מגי מנהלת את השרות הפסיכולוגי החינוכי בזיכרון יעקב. היא בוגרת התוכנית לפסיכותרפיה מטעם אוניברסיטת חיפה ומוסמכת לטיפול בילדים נפגעי פגיעה מינית. מגי מומחית בטיפול בילדים, מתבגרים ובהדרכת הורים. עוסקת בייעוץ מערכתי והכנסת שינוי במערכות חינוכיות. היא בעלת ניסיון בהקמה והנחייה של קבוצות לילדים בעלי לקויות למידה והפרעות התנהגות. מגי הדריכה במסגרת המגמה לפסיכולוגיה חינוכית של אוניברסיטת חיפה.

רחלי חכם - פסיכולוגית קלינית מומחית ואנלטיקאית יונגיאנית 

רחלי מוסמכת מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. היא מרצה בתוכנית לפסיכותרפיה יונגיאנית בסמינר אורנים ומנחה אנליטיקאים מתלמדים. רחלי עובדת במסגרות ציבוריות ופרטיות עם ילדים מבוגרים ונוער. את ההתמחוק הקלינית שלה, עברה בבי"ח הדסה עין כרם ירושלים.

​נורית זהבי - עובדת סוציאלית קלינית

נורית בעלת ניסיון רב בעבודה במצבי משבר וטיפול באוכלוסיות במצבי קצה (התמכרויות, אסירים משוחררים, פוסט טראומה מורכבת ועוד). היא עבדה במעון לנערות בסיכון, שם היתה חלק מהצוות המנהל, טיפלה בנערות ובמישפחותיהן וכן הדריכה את אנשי הצוות. נורית עבדה במרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית, הנחתה קבוצות וקורסי הכשרה למתנדבות. את השכלתה רכשה באוניברסיטה העברית בירושלים ובאוניברסיטת בר אילן. כיום עובדת כמטפלת במרכז 'מרחבים' ובקליניקה פרטית.

 

"תן לשינוי לצמוח, אל תפחד מהפחד... הפחד הוא שער".

עפרה טרוים, פסיכולוגית קלינית מומחית

עפרה בעלת ניסיון באבחון וטיפול באוכלוסיות שונות במצבי משבר ובמעברי חיים משמעותיים. את התמחותה עברה במחלקות המבוגרים במרכז לבריאות הנפש ע"ש אברבנאל, ובמרפאה לבריאות הנפש לילדים ונוער בבת ים, ורכשה ידע וניסיון בטיפול ביחידים ובמשפחות במצבי מצוקה ומשברים רגשיים. במקביל עסקה במחקר בתחום האבחון וההערכה הפסיכולוגית במרכז הבינתחומי הרצליה. כיום עובדת במרפאת בריאות הנפש למבוגרים בקופת חולים מכבי, ועוסקת בטיפול במבוגרים וילדים ונוער, ובהדרכות הורים. את השכלתה רכשה באוניברסיטת חיפה ובאוניברסיטת ELTE בבודפשט.  

שרית בארי - מטפלת באמנות

שרית סיימה את לימודי התואר השני בטיפול באמנות באוניברסיטת "לסלי". את התואר הראשון שלה באמנות וחינוך למדה 

באוניברסיטת בן גוריון. את ההתמחות המקצועית שלה עשתה כמטפלת באמנות במרכז לבריאות הנפש בבאר שבע. שרית עובדת כמטפלת באמנות במעון לאנשים עם מוגבלות שכלית ועבדה כמתאמת טיפול בהוסטל לנפגעי נפש. יש לשרית ניסיון עשיר בהדרכה וליווי רגשי של נוער בסיכון ונפגעי נפש ובעלת נסיון בעבודה רגשית עם ילדים על הרצף האוטיסטי ופיגור שכלי.

 

"ילד שמוותר, ממשיך לשרוד כמבוגר. מבוגר, כשמפסיק לוותר- מתחיל לחיות, כילד" 

שירה טילמן - עובדת סוציאלית קלינית

שירה גרה עם משפחתה בזיכרון יעקב. בעלת תארים בפסיכולוגיה, עבודה סוציאלית והנחיית קבוצות מארה"ב ומישראל. היא בעלת 15 שנות ניסיון בטיפול עם ילדים, נוער ומשפחותיהם. במהלך השנים היא עבדה בפנימיות, עמותות והוסטל של בריאות הנפש. כיום היא לומדת באוניברסיטת תל-אביב פסיכותרפיה.בנוסף, שירה הוסמכה להנחות תלמידים בתוכנית לחינוך לבריאות מינית, ובתכנית אופ"י (אימון ופיתוח יכולות התמודדות) לתלמידים המשתמשים בחומרים פסיכו אקטיביים כגון: טבק, אלכוהול וסמים מטעם משרד החינוך והרשות הלאומית למלחמה בסמים ואלכוהול, ומכללת לוינסקי לחינוך.

שירה מטפלת בשפות עברית ואנגלית.

​תומר עזר - מטפל גוף נפש

תומר מוסמך לטיפול בפסיכותרפיה גופנית מטעם מכללת רידמן ובעל תואר ראשון בפסיכולוגיה מטעם האוניברסיטה הפתוחה. לתומר נסיון רב בליווי טיפולי של נפגעי נפש, של ילדים ונערים עם קשיים רגשיים ועם קשיי תקשורת. בנוסף, הוא מנחה ומוביל קבוצות טיפוליות לילדים.

איתי שרון - מטפל בדרמה תרפיה

איתי תושב עופר, סיים תואר שני בהצטיינות בלימודי דרמה תרפיה במסגרת אוניברסיטת חיפה. הוא עובד כדרמה תרפיסט בבית ספר שלווה עם ילדים לקויי למידה ושמיעה, ובבית חולים הפסיכיאטרי בטירת הכרמל. בנוסף, עובד באוניברסיטת חיפה כעורך וידאו ומנהל פרוייקטים במעבדת המחקר של בית הספר לטיפול באומנויות. בנוסף עובד איתי כמנחה סימולציות של סטודנטים לסיעוד באונ' חיפה, במרכז הבינלאומי להכשרה ע"ש גולדה מאיר. איתי מאמין גדול ביצירה, ובקשר בין אנשים.

 

"האדם מבטא את עצמו במידה זעומה מאוד כאשר הוא מדבר בשם עצמו. תנו לו מסווה והוא יאמר לכם את האמת" , אוסקר ויילד.

​אור דקל - מטפל בטבע

אור בעל נסיון רב בליווי טיפולי לילדים עם קשיים והפרעות תקשורת. הוא עבד חמש שנים כמורה במסגרת "הבית של תמר" שהינו בית ספר ללקויות למידה. אור מפעיל קבוצות תקשורת ומעביר פעילויות outdoor לילדים ונוער. הוא ייסד ומנהל בית ספר לכדורסל ומועדונית לילדים ונוער עם הפרעות תקשורת.