מסלול להכשרת מלווים טיפוליים 2015/16

מרכז 'מרחבים' שמח להודיע על פתיחת מסלול הכשרה למלווים טיפוליים.

מרכז 'מרחבים' מתמחה בטיפול בגישת Systemic Analytic Therapy (SAT), טיפול דינאמי מערכתי. גישה זו משלבת בין גישות פסיכו דינאמיות של יחסי אובייקט עם גישות מערכתיות. בעוד שהגישות הדינאמיות מדגישות את חשיבותן של ההפנמות המוקדמות, הלא-מודע ויחסי העברה, מדגישות הגישות המערכתיות את מערכות היחסים ומבני היחסים במציאות העכשווית.

 

מי הוא המלווה הטיפולי?

אנו מאמינים שעבור רבים, ההתערבות הטיפולית המתאימה הינה במרחב החיים הטבעי. מדובר בליווי של ילד, מתבגר או מבוגר, ע"י מלווה מקצועי בעל רקע חינוכי ו/או טיפולי. המלווה מקיים את הפגישות עם המטופל בסביבתו הטבעית: בית, שכונה, מקומות בילוי, מקום עבודה וכד'. המפגש עם המטופל הוא ב'גובה העיניים', כך שהמלווה יכול לשתף את המטופל בניסיון חייו, והוא יכול לבצע איתו פעולות משותפות כמו קניות, ארוחות ונסיעות.

הליווי הטיפולי יכול להוות חלופה לטיפול פרטני כאשר היא מהווה חלק ממערך טיפולי כולל כמו במקרים בהם מתקיימת הדרכת הורים קבועה על ידי מטפל מוסמך ו/או טיפול משפחתי.עבודת המלווה הטיפולי מתקיימת בשיתוף פעולה ובהדרכה צמודה של מטפל בכיר. הליווי הטיפולי מושתת על עקרונות האתיקה של מקצועות הטיפול ומחויב לסודיות, בהתאם לחוקי המדינה.

 

מידע נוסף ניתן למצוא באתר עבודת בית  www.avodatbait.org.il

 

תנאי קבלה לתוכנית ההכשרה

רקע והכשרה חינוכי/ טיפולי (למשל, מטפלים בהבעה ויצירה, מדריכים טיפוליים, מטפלים פרה רפואיים, מורים לחינוך מיוחד) ועיסוק בתחום בהווה. ראיון קבוצתי במרכז 'מרחבים'.

 

תהליך ההכשרה

הכשרה הינה דו שנתית וכוללת הכשרה תיאורטית והדרכה קבוצתית.

הכשרה תתקיים במסגרת של חצי יום לימודים בשבוע במרכז 'מרחבים' בבנימינה (מרחק הליכה מהרכבת).

הלימודים יתקיימו בימי רביעי בין השעות 10:30 עד 14:30, לאורך כל השנה, החל מה 7/10/15.

ההכשרה תונחה על ידי הצוות הבכיר של מרכז 'מרחבים'.

 

עלויות

5,000 ש" ח לשנת לימודים.

 

הרשמה

יש לשלוח קורות חיים ותעודות מקצועיות לכתובת המייל merhavim.psy@gmail.com  ולהסדיר את נושא תשלום דמי ההרשמה בסה"כ של 200 ש"ח (אשר לא יוחזרו) עם עינת בטלפון 04-6181821. לנרשמים עד תאריך 7.8.2015 תינתן הנחה של 10% מעלויות ההכשרה.