שיקום פסיכולוגי

לאחר היציאה מן השלב האקוטי של משבר נפשי, מטופלים רבים נותרים במצב של בלבול, בדידות, דיכאון וקושי לחזור למסלול החיים הקודם. אנו מאמינים שבכל דרך שבה נבחר ללכת, התוצאה הסופית אינה המטרה. יותר חשובה בעינינו האפשרות להיות יחד, לעבור התנסויות משותפות וכך להתרגל אט אט מחדש לחיי היום-יום ואף לצמוח מהמשבר.

 

בכדי לסייע בתהליך השיקום, פיתחנו שלושה שירותים טיפוליים מועילים:

 

ליווי טיפולי

מפגשי טיפול שאורכם שלוש שעות ומעלה, במרחב החיים של המטופל. במהלך המפגשים נשהה יחד ונעשה פעילויות שמתאימות לצרכים שיעלו. כך, נוכל לבלות בבית או לצאת לטיול בחוץ, לקנות מצרכים בסופר או לעשות מדורה. יתכן שהליווי הטיפולי יהיה חיפוש מקום עבודה, התנדבות או מקום מתאים ללימודים.

 

קבוצה שוהה

בכל יום חמישי בשעות הבוקר, מתקיים בקליניקה ובסביבתה מפגש של קבוצה קטנה, שחבריה מטופלים, מתנדבים ומטפלים, שאורכו כ-4 שעות. המפגש הקבוצתי כולל פעילויות פנאי משותפות כגון טיול, נגינה, שיחה ומשחקי חברה, וכן פעילויות מפתחות כישורי חיים כגון בישול ועבודה בגינה. החלק החשוב ביותר הוא הזמן והמרחב המשותפים, שנותנים הרגשה של תמיכה ו'ביחד', ובכך מעודדים את הרצון והיכולת לצמוח מהמשבר. 

 

תכנית 'בבוקר' 

תכנית למציאת מקום עבודה מתאים לרצון של המטופל ולמצב הנפשי והתפקודי בו המטופל נמצא. אנו מקיימים קשרים עם מספר הולך וגדל של עסקים קטנים, שבעליהם מעוניינים לעזור בתהליכי שיקום ממשבר נפשי. במסגרת התכנית, עסקים אלו שוכרים לעבודה את המטופל, ואנחנו מדריכים אותם בפן הטיפולי-שיקומי. יחד איתכם, נבנה תכנית הדרגתית לחזרה לעבודה, בסביבה תומכת שמבינה את מצבכם, אבל גם דורשת מכם מאמץ, מחויבות ומוטיבציה לחזור לתפקוד.     

ראו גם:

קריאה נוספת:

טיפול פסיכולוגי משפחתי בבית המשפחה​ - עמית וולק, בטיפולנט

טיפול פסיכולוגי במסרבים לטיפול - עמית וולק, בטיפולנט

טיפול אינטנסיבי באוריינטציה פסיכואנליטית בהשראת בולס - עמית וולק ועופרה טרוים, בטיפולנט